Dokładnie o 7.15, po mszy świętej spod Katedry wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Ponad 100 pątników i dziesiątki odprowadzających ich łomżan na czele z ks bp Stanisławem Stefankiem przemaszerowało ulicami miasta kierując się na Ostrów Mazowiecką.
Pielgrzymi pokonają dzisiaj 40. kilometrowy odcinek. W Sulęcinie –Szlacheckim zaplanowano pierwszy nocleg. W ramach 27.PPŁ dziś wyruszyli jeszcze pątnicy z Zambrowa i Ostrołęki, jutro z Ostrowi Mazowieckiej, a pojutrze z Wyszkowa.
Hasło tegorocznej pielgrzymki to: "W komunii z Bogiem".
13 sierpnia pątnicy dotrą na Jasną Górę, gdzie o godz. 19.00 odprawiona zostanie msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 14 sierpnia po mszy św. o godz. 9.00.