Reklama

Pijani pływali łodzią po Narwi

12/08/2015 09:41

Trzej pijani mężczyźni pływali wczoraj po południu po Narwi, przy czym ich zachowanie było na tyle niebezpieczne, że zwrócili uwagę ratowników pracujących na plaży miejskiej. Mężczyzni nie reagowali na polecenia ratowników, dlatego musieli się nimi zająć policjanci.

- Wczoraj około godz. 15.00 do dyżurnego Policji zadzwonił jeden z ratowników pracujących na kąpielisku miejskim i poinformował o trzech panach pływających łódką w obrębie plaży. Jak powiedział, panowie wygłupiali się i wykonywali jakieś dziwne manewry - informuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Po przyjeździe na plażę policjanci stwierdzili, że dwóch mężczyzn znajduje się na łodzi i wykonuje takie ruchy, jakby chcieli ją "rozbujać", a trzeci będąc w wodzie, trzymał się burty. Według ratownika, mężczyźni już od jakiegoś czasu nie reagowali na wezwania i polecenia ratowników.

Reklama

- Panowie zareagowali na polecenia wydawane przez policjantów i dopłynęli do brzegu. Niestety okazało się, że wszyscy trzej byli pod wpływem alkoholu - mówi Brulińska.

Pierwszy z nich, 48-latek, miał w organizmie ponad 2,1 promila alkoholu. Kolejny, 28-letni mnężczyzna, wydmuchał nieco ponad 2 promile, a wynik badania najmłodszego z nich - 21-latka, to prawie jeden promil alkoholu w organizmie.

Mężczyźni będą odpowiadali za wykroczenie z artykułu 35 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Grozi im kara grzywny do maksymalnej wysokości 5 tys. złotych.

Reklama

Policja apeluje o rozwagę podczas przebywania nad wodą. Po spożyciu alkoholu najlepiej unikać zbliżania się do wody. Tylko podczas ostatniego weekendu w województwie podlaskim utonęły cztery osoby!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości