O tym jak całkowicie nieodpowiedzialnie potrafią zachowywać się rodzice może świadczyć wczorajszy przypadek. Łomżyńsy policjanci zatrzymali pijanych rodziców, którzy opiekowali się sześciorgiem dzieci. Do tego nietrzeźwy mąż wszczął awanturę i był agresywny wobec domowników.
Wczoraj tuż przed godziną 22.00 policjanci z Łomży zostali wezwani na interwencję domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej nietrzeźwy mąż bez powodu wszczął awanturę domową i jest agresywny. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. W mieszkaniu zastali 56-letniego mężczyznę, 40-letnią kobietę oraz ich dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że nie tylko ojciec był pijany. W jego przypadku urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu. Natomiast zgłaszająca interwencję matka miała ponad 1,5 promila alkoholu. Sześcioro dzieci w wieku od 8 miesięcy do 16 lat trafiło pod opiekę pełnoletniej siostry, a nieodpowiedzialni rodzice do policyjnego aresztu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. /źródło – oficer prasowy KMP w Łomży/