Złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do tego miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. 38-latek będzie tłumaczył się przed sądem.
Policjanci z Wizny skontrolowali kierowcę peugota.
- W trakcie rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że mieszkaniec gminy Jedwabne posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakaz ten obowiązuje do 2024 roku. Teraz za swoje zachowanie kierowca odpowie przed sądem - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Zgonie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu do lat 5.
Źródło: KMP Łomża