Reklama

Pijany kierowca jechał całą szerokością S61

23/03/2023 07:19

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca iveco, którego na ekspresowej "61" zatrzymali kolneńscy policjanci.

Mężczyzna wpadł w ręce drogówki wczoraj. Kolneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ekspresową "61" w kierunku Warszawy jedzie iveco, które porusza się całą szerokością jezdni. 

- Już po upływie kilkunastu minut, mundurowi z drogówki zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Badanie alkomatem 23-letniego kierowcy wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego stracił prawo jazdy - informuje oficer prasowy kolneńskiej jednostki policji.

Reklama

To nie jedyny nieodpowiedzialny kierowca. W Kolnie zatrzymany został do kontroli 24-letni kierujący mercedesem.

- Przeprowadzone wstępne badanie na zawartość narkotyków w jego organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana też krew do badań. Od ich wyniku zależy, czy usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Tego samego dnia, w domu 24-latka policjanci znaleźli foliową torebkę z zawartością suszu. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mieszkaniec powiatu piskiego usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowy KPP w Kolnie.

Reklama

zdj. KPP w Kolnie

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości