Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę tira, który jechał całą szerokością jezdni w gminie Mały Płock. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Kolneńska policja tuż po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymała kierowcę, który jechał całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
- Nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego (...) Już po upływie kilkudziesięciu minut policjanci zauważyli wskazany pojazd. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol - informuje KPP Kolno
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 59-letniego obywatela Łotwy. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.
Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno
zdj. główne: pexels