Reklama

Pijany kierowca uderzył w jadące przed nim auto, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia

12/06/2023 11:52

27-letni kierowca doprowadził do zderzenia z fordem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania mieszkaniec powiatu łomżyńskiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (10.06) dyżurny z ostrołęckiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, podczas którego kierujący volkswagenem z dużą prędkością uderzył w jadącą fordem kobietę. Zgłaszająca zaistniałą sytuację dodała, że mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. 

- Dyżurny skierował na miejsce policjantów do obsługi zdarzenia, a innych mundurowych do poszukiwania sprawcy kolizji. Policjanci w Janowie  na poboczu drogi zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy kolizji. Obok stało auto, które posiadało widoczne ślady uszkodzenia - informuje policja mazowiecka 

Reklama

Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że mężczyzna na widok policjantów próbował uciekać pieszo do pobliskiego lasu, jednak po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. 

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 27-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego. 

-  Policjanci przewieźli go do ostrołęckiej komendy i osadzili w policyjnym areszcie. Pojazd natomiast został odholowany na policyjny parking. Niebawem kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem - relacjonuje policja mazowiecka

Reklama

 27-letni mężczyzna oprócz odpowiedzialności karnej poniesie również karę finansową, która może sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

źródło: policja mazowiecka

zdj. główne: policja mazowiecka

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości