Reklama

Pijany kierowca wjechał na łąkę. Miał ponad 1,5 promila

28/06/2023 14:02

Reakcja świadków pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego 51-letniego kierowcę Audi. Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2. lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy w gminie Kolno. Na miejscu policjanci zastali mężczyznę w rękach zgłaszającego i jego znajomych.

- "Z relacji zgłaszającego wynikało, że zwrócili uwagę na Audi bo jej kierowca najpierw cofając próbował skręcić w boczną drogę, a następnie wjechał na łąkę i nie mógł ruszyć z miejsca. Podejrzewając, że jest nietrzeźwy podbiegli do auta i zabrali kluczyki kierowcy, od którego wyczuli alkohol. Chwilę później zadzwonili na numer alarmowy" - informuje KPP Kolno

Reklama

Badanie alkomatem wykazało, że 51-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Jak informuje policja, mieszkaniec powiatu kolneńskiego stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2. lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Kolno
zdj. główne: pixabay

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości