Łomżyńska policja zatrzymała pijanego kierowcę, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2. lat pozbawienia wolności.
Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło wczoraj (22.06) tuż przed godziną 22:00. Policjanci z łomżyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia prowadzenia pojazdu przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości.
- Policjanci (...) otrzymali informację, że z parkingu jednej z firm wyjechał samochód, a jego kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Mundurowi opisany przez zgłaszającego pojazd, zauważyli na ulicy Akademickiej w Łomży i zatrzymali go do kontroli - informuje KMP Łomża
Reklama
Policja informuje, że od kierowcy wyraźnie było czuć bijącą woń alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec Łomży, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Mieszkaniec Łomży stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2. lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża
źródło zdj. głównego: ilustracyjne - google.com/streetview/