Reklama

Pijany rowerzysta był tak zdenerwowany, że uderzył głową w radiowóz

20/02/2023 12:48

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wpadli w ręce policjantów z łomżyńskiej drogówki. Jeden z nich to rowerzysta, który "był tak zdenerwowany kontrolą drogową, że uderzył głową w radiowóz"

Nieodpowiedzialny rowerzysta został  zatrzymany w niedzielę.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy roweru, który jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że 52-letni rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był tak zdenerwowany kontrolą drogową, że uderzył głową w radiowóz, powodując jego uszkodzenie. Mieszkaniec gminy Zbójna również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za uszkodzenie mienia i za popełnione wykroczenie - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Dzień wcześniej w ręce policjantów wpadł mieszkaniec gminy Jedwabne.

- Policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali do kontroli 38-latka, który był im znany z wcześniejszych interwencji i wiedzieli, że posiada zakaz kierowania pojazdami. W trakcie rozmowy z siedzącym za kierownicą mężczyzną funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziło się, że mieszkaniec gminy Jedwabne posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakaz ten obowiązuje do 2024 roku. Teraz za swoje zachowanie kierowca odpowie przed sądem - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Łomżyńscy policjanci przypominają. że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za złamanie sądowego zakazu i uszkodzenie mienia do lat 5.

zdj.KMP w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości