Reklama

Pijany wikariusz odprawiał mszę

08/08/2022 13:18

Ks. Kamil Ciulkin z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku został pozbawiony funkcji wikariusza i skierowany na odwyk. Wczoraj był pijany w czasie sprawowania eucharystii.

W niedzielę (7.08), o godz. 14:00, ksiądz z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku uczestniczył we mszy św. będąc pod wpływem alkoholu. 

O sprawie, następnego dnia, arcybiskupa białostockiego poinformowała anonimowa osoba ze wspomnianej parafii.

- Tego samego dnia (tj. 8 sierpnia) ks. Kamil Ciulkin wraz ze swoim proboszczem natychmiast zostali wezwani i po godz. 10.00 stawili się na rozmowę do Księdza Arcybiskupa, w celu wyjaśnienia zgłoszonego incydentu.

Po przeprowadzonej rozmowie i weryfikacji zarzutów, abp Józef Guzdek podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ks. Kamila Ciulkina z funkcji wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej, skierował na leczenie i terapię odwykową.

Reklama

Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana - czytamy w komunikacie wydanym przez wicekanclerza kurii białostockiej ks. Ireneusza Kozińskiego

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości