Ks. Kamil Ciulkin z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku został pozbawiony funkcji wikariusza i skierowany na odwyk. Wczoraj był pijany w czasie sprawowania eucharystii.
W niedzielę (7.08), o godz. 14:00, ksiądz z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku uczestniczył we mszy św. będąc pod wpływem alkoholu.
O sprawie, następnego dnia, arcybiskupa białostockiego poinformowała anonimowa osoba ze wspomnianej parafii.
- Tego samego dnia (tj. 8 sierpnia) ks. Kamil Ciulkin wraz ze swoim proboszczem natychmiast zostali wezwani i po godz. 10.00 stawili się na rozmowę do Księdza Arcybiskupa, w celu wyjaśnienia zgłoszonego incydentu.
Po przeprowadzonej rozmowie i weryfikacji zarzutów, abp Józef Guzdek podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ks. Kamila Ciulkina z funkcji wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej, skierował na leczenie i terapię odwykową.
ReklamaArcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana - czytamy w komunikacie wydanym przez wicekanclerza kurii białostockiej ks. Ireneusza Kozińskiego