Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo piłkarek ręcznych Handballu Łomża.
Podopieczne Anety Kutny pokonały 22:21 MTS Giżycko. Spotkanie na boisku rywalek było niezwykle zacięte. Po początkowym prowadzeiu rywale 3:1, nasze zdecydowanie przyspieszyły. W pewnych momentach prowadziły 9:4, a następnie 13:10. W końcówce pierwszej połowy przeciwniczki zdołały zmniejszyć przewagę.
Druga część to niezwykle wyrównane spotkanie. W końcówce dwukrotnie do siatki trafiła Aleksandra Szymborska. Zawodniczki z Giżycka nie były w stanie odpowiedzieć. Najskuteczniejszą zawodniczką łomżanek była Katarzyna Rejka, która zdobyła 9 bramek. Co ciekawe, zaledwie cztery zawodniczki liderek II ligi zdobywały gole!
- Do meczu przystąpiliśmy w osłabieniu oraz w trudnym dla nas czasie. Cieszymy się, że finalnie doprowadziliśmy do zwycięstwa, choć nie był to mecz „życia”. Najważniejsze, że przywieźliśmy punkty ze sobą i pozostajemy niezwyciężone - mówi Aneta Kutny, trenerka Handballu Łomża.
Kolejne niezwykle ważne spotkanie dopiero za miesiąc. 15 lub 16 marca nasze zawodniczki zagrają u siebie z KPR-em Białystok.
MTS Giżycko - Handball Łomża 21:22 (13:14)
Handball: Trzcińska, Janowska, Kaczyńska - Rejka 9, Bonifaciuk, Kruczkow, Serowik 2, Angielczyk, Kościukiewicz, Sawicka, Am. Szymborska 5, Al. Szymborska 6.