Reklama

Plaża 2015 w Łomży [FOTO]

18/07/2015 12:09

Na Plaży Miejskiej w Łomży funkcjonariusze łomżyńskiej Policji oraz mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania w ramach akcji „Plaża 2015". Ich głównym celem było zwiększenie świadomości mieszkańców miasta dotyczącej zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a co za tym idzie zapobieganie przypadkom utonięć.

Policjanci z Łomży realizujący zadania na wodach i terenach przywodnych, wspólnie z funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za szeroko rozumianą profilaktykę przy udziale mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadzili w sobotę na Plaży Miejskiej w Łomży działania „Plaża 2015". Polegały one, między innymi, na patrolowaniu obszarów wodnych i terenów bezpośrednio do nich przyległych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa osób, reagowaniu na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontroli jednostek pływających.

Do akcji włączyli się także przedstawiciele Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja", Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Nadleśnictwa Łomża, Sanepidu, MOSiR-u, Straży Rybackiej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Urzędu Miejskiego czy MPK Łomża. Działania były również dobrą okazją do doskonalenia współdziałania funkcjonariuszy Policji z innymi służbami mundurowymi w sytuacji zagrożenia na wodzie.

Reklama

Równie istotnym elementem działań była część o charakterze profilaktycznym, którą mundurowi przeprowadzili na terenie plaży. Poprzez zabawę i różnego rodzaju konkursy policjanci, strażacy, leśnicy, ratownicy medyczni i pracownicy MOSiR-u przypominali plażowiczom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Jednak największymi atrakcjami spotkania był pokaz ratownictwa wodnego przy wykorzystaniu policyjnej łodzi i współdziałanie z ratownikami medycznymi, ratownikami wodnymi i strażakami oraz pokaz taktyki i techniki interwencji. Najmłodsi bardzo żywiołowo reagowali na umiejętności prezentowane przez psa służbowego. Ponadto za trafne odpowiedzi w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą otrzymywali materiały profilaktyczno – instruktażowe w postaci książeczek pod tytułem „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie", elementy odblaskowe oraz piłki plażowe. Ciekawą atrakcją była też możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, łodzi policyjnej czy wozu strażackiego.

Reklama

Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zapobiegać przypadkom utonięć.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości