Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży, które co roku zajmowało się utrzymaniem bezpieczeństwa osób korzystających z plaży miejskiej, w tym roku nie złożyło oferty w konkursie ogłoszonym przez prezydenta Łomży. Plażą zajmie się MOSiR.
- Uruchomienie plaży miejskiej planowane jest na 26 czerwca br. plaża będzie do dyspozycji mieszkańców tradycyjnie do 1 września. Zadanie zlecone zostało Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Był ogłoszony konkurs, jednak nie wpłynęła żadna oferta. WOPR, który to robił przez lata, nie podjął się zadania. Sprzęt, który był używany przez WOPR zostanie przekazany MOSiR - owi - odpowiedział nam łomżyński ratusz.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że WOPR nie złożył oferty, ponieważ zdaniem działaczy, środki finansowe przeznaczone na zabezpieczenie plaży były zbyt niskie i według nich nie było możliwości odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo plażowiczów w ich ramach.