W miniony weekend pływacy UKS Butterfly rywalizowali w Suwałkach, gdzie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego. Okazały się one niezwykle udane, albowiem młodzi łomżanie zdobyli aż 42 medale (17 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych). Tegoroczne występy zawodników Butterfly, pokazują, że należą oni do czołówki pływaków z woj. podlaskiego.
Na suwalskiej pływalni wystartowało łącznie 275 zawodników, reprezentujących 13 klubów z województwa podlaskiego. Łomżyński klub reprezentowało aż 40 zawodników z roczników 2007-2013, którzy oprócz zdobytych medali, ustanawiali także liczne rekordy życiowe.
Najlepszymi zawodnikami w województwie, w swoich rocznikach (suma wyników ze wszystkich startów) zostali: Ksawery Brzeziński (rocznik 2012) i Filip Rudczyk (2009). Drugie miejsca w tej klasyfikacji zajęli: Kaja Kurpiewska (2009) oraz Igor Darmetko (2008), zaś trzecie Zuzanna Piaścik (2012).
Jak podkreślają trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski: „Kaja, Filip, Igor czy Ignacy, to nasi najlepsi i najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy po raz kolejny nie zawiedli i udowodnili, że należą do ścisłej czołówki swoich roczników w województwie. Z kolei Zuzia i Ksawery, po raz pierwszy rywalizowali na mistrzostwach, pokazując olbrzymi potencjał sportowy. Zresztą nie tylko oni. Udane starty pozostałych 10-latków pozwoliły na wygranie klasyfikacji medalowej rocznika 2012 (łącznie 13 medali, z czego 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe). Podkreślić należy, że na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy. Bez wyjątku. Młodzi pływacy dali z siebie wszystko, co przełożyło się na świetny występ naszego klubu w zakończonych Mistrzostwach”.
Medalistami Mistrzostw zostali:
Kat.15 lat (2 medale):
Kat. 14 lat (5 medali):
Kat. 13 lat (11 medali) :
Kat. 12 lat (1 medal):
Kat. 11 lat (10 medali):
Kat. 10 lat i młodsi (13 medali):
Generalna klasyfikacja drużynowa (medalowa):
Trenerami młodych pływaków są: Tomasz i Katarzyna Drozdowscy, Bartosz Kutny i Jarosław Szeremet.
„Występ naszych zawodników na Mistrzostwach Podlasia z pewnością należy zaliczyć do bardzo udanych. Z roku na rok reprezentacja naszego klubu jest coraz większa, co udowadnia, że szkolenie przynosi wymierne efekty. Mamy bardzo uzdolnioną i chętną do pracy młodzież. Patrząc na stały progres, jaki robią młodzi pływacy jestem pewien, że jako klub stale się rozwijamy. Pozwala to prognozować, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Niezmiernie cieszy, że codzienna praca trenerów i naszych pływaków jest zauważalna i przynosi efekty w postaci ilości bardzo wielu chętnych, chcących rozpocząć przygodę z pływaniem w naszym klubie.” - podsumowuje Jarosław Szeremet, trener i prezes UKS Butterfly.
Reklama
Źródło: nadesłane