Na pływalni w Augustowie rozegrano Wojewódzkie Finały Szkolnych Igrzysk Dzieci (kl. 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl.7-8) w pływaniu. Najlepiej wypadli chłopcy z łomżyńskiej „Dziesiątki”, którzy w klasyfikacji generalnej IMS zajęli I miejsce w województwie podlaskim.
Indywidualnie najlepszymi zawodnikami sobotnich Finałów zostali: Igor Darmetko (SP 10) - I miejsce w stylu motylkowym oraz Filip Rudczyk (SP 10) - I miejsce w stylu grzbietowym. Na drugim miejscu uplasowali się: Kaja Kurpiewska (SP 10) - II miejsce w stylu grzbietowym, Bartosz Kamiński (SP 10 ) - II miejsce w stylu grzbietowym, Karina Kopańczyk (SP 2) - II miejsce w stylu klasycznym. Filip Rusiński (SP 2) - zdobył III miejsce w stylu klasycznym. W sztafetach: dziewczęta z SP 2 zajęły - III miejsce, a chłopcy z SP 10 - II miejsce w województwie.
W zawodach organizowanych przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, nasze miasto reprezentowali uczniowie z: SP 1, SP 2, SP 7 i SP 10, którzy w marcowych półfinałach indywidualnie zajęli miejsca 1-3 w każdym stylu pływackim oraz po 3 najlepsze zespoły sztafetowe. Poziom zawodów był naprawdę wysoki, a o zwycięstwie często decydowały setne sekundy.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodsi uczniowie, którzy w Igrzyskach Dziecirywalizowali w jednej konkurencji zespołowej (sztafecie 6 x 25 m w stylu dowolnym), a później, w jednej konkurencji indywidualnej na dystansie 50 m.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły uczennice ze szkoły sportowej w Białymstoku, zaś z Łomży najlepiej zaprezentowały się zawodniczki z SP 1 (V miejsce), wyprzedzając o jedno „oczko” koleżanki z SP 10 (VI). Na X miejscu uplasowały się uczennice z SP 2. Z kolei wśród chłopców triumfowali uczniowie z SP 9 z Białegostoku. Spośród łomżyńskich podstawówek najlepiej wypadli pływacy z SP 10 (IV m-sce) i SP 1 (VI).
Indywidulanie w ID najlepiej zaprezentowali się:
Wyniki sztafet (6 x 25m)
Następnie do rywalizacji przystąpili starsi uczniowie z klas 7-8, którzy - podobnie jak ich młodsi koledzy -rywalizowali indywidualnie na dystansie 50 m w każdym stylu oraz w sztafecie: 6 x 50 m w stylu dowolnym.
Rywalizację IMS rozpoczęły sztafety, w której bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z SP 2, zdobywając brązowy medal. Zwyciężyła drużyna z Białegostoku, a drugie miejsce zajęły pływaczki z Suwałk.
Z kolei chłopcy z SP 10 potwierdzili, że świetne wyniki osiągnięte w półfinałach nie były dziełem przypadku. Ostatecznie, po zaciętej walce zajęli II miejsce, przegrywając ze szkołą sportową z Białegostoku … o niespełna 1,5 sek. Również wysokie - IV miejsce zajęli pływacy łomżyńskiej „Dwójki”.
Drugie miejsce sztafety, pozytywnie zmobilizowało młodych pływaków, których wspaniałe występy w konkurencjach indywidualnych pozwoliły na ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.
Indywidulanie w IMS najlepiej zaprezentowali się:
Wyniki sztafet (6 x 50m):
Bardzo dobre występy młodych łomżan stają się już tradycją w szkolnej rywalizacji naszego województwa. Ta dyscyplina jest niezwykle popularna w naszym mieście, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy chociażby fakt, że z roku na rok uczniowie przynajmniej kilku podstawówek meldują się w finałach wojewódzkich imprezy. Dzięki osiąganym wynikom sportowym, Łomża staje się wiodącym ośrodkiem tej dyscypliny w województwie podlaskim.
Źródło: nadesłane