Reklama

Po raz 38. z Łomży na Jasną Górę [FOTO, VIDEO]

01/08/2022 08:41

1 sierpnia po mszy św. w katedrze w trasę wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Także w tym roku jest to jedna grupa. Grup regionalnych nie będzie.

W poniedziałek (1.08) z naszego miasta wyruszyła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Około 170 osób będzie uczestniczyło w 2-tygodniowych rekolekcjach w drodze. 

- Pielgrzymi z wielką nadzieją ruszają do Matki Bożej. W tym roku trudno o przesłanie, ale każdy niesie swoje indywidualne prośby, dziękczynienia. Będą też, jak co roku, osoby, którym trudno wziąć 2 tygodnie urlopu. Będą niektórzy kilka dni uczestniczyć, będą dojeżdżać, odjeżdżać - mówi biskup Janusz Stepnowski. 

Biskup Stepnowski ocenia jednocześnie, że łącznie w pielgrzymce udział weźmie ok. 200 osób.

Reklama

Jednym z uczestników wydarzenia jest Anna Chojnowska, która w trasę wyruszyła z 8-letnią córką:

- Cieszę się bardzo z tego powodu, że idę. Intencji jest bardzo dużo jak najbardziej. Fizyczny trud nie wiem, jaki w tym roku będzie, bo jestem sama z Natalką. Nie mam starszego rodzeństwa. Co roku byliśmy w piątkę, czwórka dzieci i ja. Tamte dzieci już są większe, bo są pełnoletnie, więc była jakaś pomoc. W tym roku idę na żywioł. Liczę ponownie na Matkę Najświętszą - tylko i wyłącznie, bo sama gdybym zaczęła myśleć, to pewnie bym nie poszła, bo rano trzeba wstać z Natalką, bagaże wziąć, walizki są dwie pełne, jest wózek, podręczny plecak, ale uważam, że będzie dobrze. Natalka jak pierwszy raz szła miała 8 miesięcy, w tej chwili będzie miała 8 lat. 

Reklama

Więcej w naszym materiale VIDEO.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości