Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, w związku z podejrzeniem pobicia właściciela lokalu gastronomicznego. "Zaatakowali go, bo zwrócił uwagę, aby nie spożywali alkoholu w obrębie jego lokalu" - informuje policja.
Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w jednym z łomżyńskich lokali gastronomicznych. Jak informuje policja, do lokalu przyszło trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy zamówili kebaby i zaczęli pić w lokalu przyniesiony ze sobą alkohol.
- Zwrócił im uwagę, że w obrębie lokalu nie można spożywać alkoholu i poprosił aby wyszli. Mężczyźni zabrali z lokalu krzesła i usiedli przy stolikach na zewnątrz. Właściciel lokalu ponownie zwrócił uwagę mężczyznom, a wtedy oni zaatakowali go jednym z krzeseł. Na pomoc 35-latkowi wyszedł jego pracownik, ale on też został zaatakowany - informuje KMP Łomża.
Reklama
Pokrzywdzony 35-latek ukrył się w swoim lokalu, a jego współpracownik w pobliskim sklepie i powiadomił o zajściu mundurowych. Zatrzymać udało się dwóch podejrzanych.
Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanego 42-latka blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policja dodaje, że drugi napastnik znieważył interweniujących policjantów słowami wulgarnymi.
Za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża
zdj. główne: KMP Łomża