Reklama

Podlascy leśnicy uratowali jelenia, który wpadł w bagno [VIDEO]

18/07/2019 13:39

Pokaźnych rozmiarów jelenia uratowali podlascy leśnicy z Nadleśnictwa Browsk. Zwierzę wplątało się w bagienną pułapkę i było niemal całkowicie zanurzone.

Zwierzę zostało zauważone przez  pracownika Instytutu Badawczego Leśnictwa z Białowieży i leśniczego leśnictwa Rybaki, na którego terenie jelenia spotkała niemiła przygoda. Zwierzę stało w wypełnionym błotem dole, a każda próba wydostania się z pupałki kończyła się niepowodzeniem - racice nie znajdowały twardego gruntu tkwiąc w bagnie. Od razu po zgłoszeniu, we wskazane miejsce w Leśnictwie Rybaki pojechał Nadleśniczy wraz ze współpracownikami. Liczyła się każda minuta.

Oceniono, że jeleń w pułapkę złapał się stosunkowo niedawno, i jego kondycja jak na tragiczną sytuację jest w miarę dobra, chociaż zwierzę było już wyraźnie zmęczone. Prawdopodobnie jeleń chciał napić się wody, dlatego poszedł w głąb wyschniętego zbiornika i wpadł w bagno - przekazuje Nadleśnictwo Browsk.

Reklama

Akcja ratunkowa trwała około godziny. Leśnicy siłą własnych mięśni wyciągali jelenia z pułapki.

Uratowany jeleń stając na stabilnym gruncie lekko podziękował, skłonił głową i oddalił się z niekomfortowego miejsca - przekazuje Nadleśnictwo.

Więcej nagrań na proflu Nadleśnictwo Browsk

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości