Ruszyły zapisy na zawody pływackie, które odbędą w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego w Łomży. Udział w "Podstawówce na fali H2O" może wziąć każde dziecko, które umie pływać i uczy się w szkole podstawowej. Dla najlepszych przewidziano medale.
"Podstawówka na fali H20" jest wydarzeniem cyklicznie organizowanym przez MOSiR. Zawody podzielona są na trzy edycje: jesienną, zimową i wiosenną. Udział w zawodach może wziąć każde dziecko, które umie pływać i uczęszcza do klas I-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie rywalizować będą w kilku kategoriach z podziałem na wiek i płeć uczestników tj. w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.
Każdy z uczestników może wystartować w dwóch wybranych przez siebie indywidualnych konkurencjach. Starty w kolejnych konkurencjach są możliwe, jednak punkty nie będą liczone do ogólnej klasyfikacji, nawet w przypadku zajęcia wysokiego miejsca. Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, a uczestnik, który zgromadzi największą liczbę punktów w całym cyklu zawodów zostanie uhonorowany nagrodą specjalną.
Zawody odbędą się 17 lutego w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego w Łomży
Zgłoszeń mogą dokonywać przedstawiciele szkół i instruktorzy nauki pływania. Regulamin i zasady dostępne są TUTAJ.