Młodzi tenisiści zakończyli pierwsze półrocze zajęć, które odbywały się w ramach realizowanego w SP7 programu "Tenis 10". Siódemka przystąpiła do programu jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim. "Tenis 10" realizowany jest w ponad 50 krajach.
Młodzi następcy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza od początku roku szkolnego uczestniczyli w programie "Tenis 10", który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Siódemka przystąpiła do jego realizacji jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim.
Tenisiści odebrali już pamiątkowe medale oraz puchary za rozegrane w ramach podsumowania zawody sprawdzające ich umiejętności. Rywalizacja koordynowana przez Aleksandrę Durzyńską sprawiła młodym adeptom sportu wiele radości. W klasie 1a zwyciężył Bartosz Turowski przed Karolem Kłysem i Jackiem Zarębą, a w klasie 1b triumfowała Izabela Waldzińska przed Magdaleną Biedrzycką i Leną Pezowicz. Talentiada tenisowa przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych, a w dalszej kolejności wezmą w niej udział uczniowie starsi.
Zabawa polegała na rozegraniu luźno związanych z tenisem trzech konkurencji ogólnorozwojowych - z uwagi na wiek uczestników. Na wszystkich szyjach zawisły medale, najlepsi uczniowie z klas 1a i 1b odebrali puchary, a twarze młodych sportowców ozdobiły uśmiechy.
Program "Tenis 10" jest realizowany w 50 krajach. Ma on na celu promocję tenisa wśród najmłodszych. Adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi. Twarzami programu są Agnieszka i Urszula Radwańskie, jest on również wspierany m.in. Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota.
W poprzednim roku z poparciem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego do udziału w programie przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 7. W zajęciach uczestniczą wszyscy uczniowie klas 1-3, czyli około 150 osób, oraz kilkudziesięciu uczniów klas 4-8. Wszystko odbywa się przy współpracy szkoły z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Udział w zajęciach programu jest całkowicie bezpłatny, a rodzice uczestników zajęć nie muszą inwestować w jakikolwiek sprzęt. Szkoła dysponuje kortem głównym w hali sportowej oraz pełnowymiarową siatką, 4 siatkami do mini tenisa, 45 rakietami, setkami piłek wszystkich typów dostosowanych do możliwości i wieku ćwiczących, znacznikami, wózkami i masą innego drobnego sprzętu przydatnego podczas zajęć.
Treningi cieszą się zainteresowaniem wśród uczestników, których cały czas przybywa.