O podwójnym zwycięstwie można mówić w kontekście sobotniego turnieju bokserskiego, jaki miał miejsce w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Zwycięsko z towarzyskiego meczu Polska - Włochy wyszły reprezentantki Polski pod wodzą trenera Pawła Pasiaka i równie dobre wyniki osiągnęli podopieczni Zbigniewa Maleszewskiego z BKS TIGER Łomża, którzy niemal w komplecie wygrali swoje walki pokazowe.
- Boks w Łomży rozwija się bardzo dynamicznie, młodzi zawodnicy zaczynają się liczyć na arenie krajowej, macie tu już Mistrza Polski Młodzików, no i sposób organizacji zawodów przez Zbyszka Maleszewskiego jest perfekcyjny. Dlatego to właśnie Łomża została wybrana na miejsce oficjalnego meczu międzypaństwowego i powiem jeszcze, że to nie ostatnia poważna impreza bokserska w waszym mieście - chwalił i zapowiadał prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniew Górski.
Impreza rozpoczęła się od walk pokazowych toczonych przez młodych pięściarzy z Łomży, Ostrołęki, Suwałk, Sokółki i Ostrowi Mazowieckiej. Swoje starcia wygrali Adrian Oleksiej, Mateusz Gawęcki i Daniel Maleszewski. Oprócz zapowiadanych reprezentantek Polski - seniorek, walki stoczyły również pięściarki z Kadry Młodzieżowej. Wszystkie zawodniczki, w rywalizacji z bardzo silną reprezentacją Włoch, pokazały się z bardzo dobrej strony, a polska ekipa zwyciężyła w meczu 12:6.
Obie reprezentacje naszpikowane były medalistkami Mistrzostw Świata, Europy i Unii Europejskiej. Poniżej komplet wyników:
1. 51 kg Sandra Brodacka - Aleksandra Manfredini 2 : 1
2. 51 kg Sandra Drabik - Terry Gordini 0 : 3
3. 54 kg Martyna Letkiewicz - Martina Pietrolungo 1 : 2
4. 57 kg Aneta Rygielska - Michela Braga 3 : 0
5. 57 kg Sandra Kruk - Marzia Davide 3 : 0
6. 60 kg Paulina Jakubczyk / POL / - Alessia Mesiano 0 : 3
7. 60 kg Karolina Michalczuk -Romina Marenda 3 : 0
8. 69 kg Natalia Holińska - Valentina Alberti 3 : 0
9. 75 kg Lidia Fidura - Annalisia Ghilardi 3 : 0
W towarzyskiej walce w 64 kg spotkały się młodzieżowe mistrzynie Polski Beata Koroniecka (Hetman Białystok) z Sylwią Maksym (Skorpion Szczecin). Wygrała jednogłośnie Koroniecka. Natomiast spośród zawodniczek reprezentacji Polski najkorzystniej zaprezentowała się 12-krotna Mistrzyni Polski, była Mistrzyni Świata i uczestniczka Igrzy sk Olimpijskich w Londynie Karolina Michalczuk, zaś w drużynie Włoch Wicemistrzyni Świata – Terry Gordini. Reprezentację Polski poprowadził trener kadry – Paweł Pasiak, a ekipę Włoch Emanuele Renzini.