Reklama

Podwyżki będą jednak mniejsze

10/06/2011 08:48

1,60, a nie 1,80 od września miałaby kosztować każda dodatkowa godzina spędzona przez dziecko w łomżyńskim przedszkolu. Projekt uchwały, przygotowany na najbliższą sesję Rady Miasta zakłada, że dodatkowa opłata będzie obowiązywała po zrealizowaniu podstawy programowej w wymiarze pięciu godzin dziennie.

Jeszcze pod koniec maja prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zapowiadał, że w przedszkolach konieczna będzie podwyżka do 1,8 za godzinę. Przedstawiał porównanie z okolicznymi miastami, z ktorego wynikało, że godzina przedszkolaka w placówce i tak będzie jedną z najtańszych w regionie. W Ostrołęce dodatkowa opłata to 3.05zł za godzinę, w Białymstoku i Suwałkach 2,5zł.

Projekt uchwały przygotowanej na najbliższą sesję Rady Miasta zakłada jednak, że szósta i każda kolejna godzina dziecka w przedszkolu będzie kosztowała rodziców 1,6zł.

Reklama

Dodatkowa opłata obejmować będzie zabawy muzyczne i plastyczne, gry i zabawy edukacyjne czy ćwiczenia wspomagające rozwój dziecka.

To, ile rodzice ostatecznie zapłacą za pobyt w przedszkolu, będzie uzależnione od ilości godzin, które dziecko spędzi w placówce. Z każdym rodzicem dyrektorzy przedszkoli zawierać będa umowy cywilno-prawne.

W sumie, za miesięczny pobyt dziecka w przedszkolu trzeba będzie zapłacić niecałe 200 złotych. Do tego dojdą wydatki na wyżywienie i ewentulane zajęcia dodatkowe. Podwyża ma wejść w życie we wrześniu. Sesja, na której radni będą głosować nad uchwałą, odbędzie się we wtorek, 14. czerwca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości