Z Łomży do Nowogrodu pojechali na rowerach uczestnicy Rajdu Rowerowego Doliną Narwi. Sportowo-rekreacyjne wydarzenie zorganizowało Łomżyńskie Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość, jako zwycięzca V edycji programu grantowego "Decydujesz, pomagamy". Było piknikowo i rodzinnie.
Około 50 uczestników wyruszyło z ul. Dwornej i na dwóch kółkach dotarło do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Stamtąd po powrocie na wszystkich czekała wspólna zabawa połączona z grillowaniem.
- Rajd miał na celu integrację mieszkańców. Myślę, że ten cel osiągnęliśmy, bo spędziliśmy czas w przemiłej atmosferze – informuje Robert Grzymała, prezes Łomżyńskiego Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość i jednocześnie przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Miejskim w Łomży, dziękując Policji za zabezpieczenie trasy oraz Hotelowi Kurpia Arte w Nowogrodzie za poczęstunek.
tekst i foto: nadesłane