:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pół wieku komunikacji miejskiej w Łomży [FOTO]

Imprezy, Pół wieku komunikacji miejskiej Łomży [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 03/10/2019 20:19

Łomżyńska komunikacja miejska świętuje 50-lecie funkcjonowania. Jubileusz stał się okazją do wręczenia okolicznościowych medali, odznaczeń i tytułów. Obchody połączone zostały z dwudniowym posiedzeniem Komisji Promocji Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

W okolicznościowym przemówieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podziękował wszystkim, którzy przez 50 lat przyczynili się do rozwoju komunikacji miejskiej. - Od dziesięcioleci jest ona niezwykle istotnym elementem naszego miasta, bez którego trudno sobie wyobrazić jego funkcjonowanie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji to firma, z której łomżanie mogą być dumni – mówił prezydent przypominając, że w przyszłym roku MPK zostanie przekształcone z zakładu budżetowego w miejską spółkę. Będzie to stanowiło szansę do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa oraz pozwoli w najbliższych latach wprowadzić bezpłatne przejazdy dla wszystkich mieszkańców. – Mamy już darmowe przejazdy dla seniorów, a od października również dla dzieci i młodzieży uczącej się w łomżyńskich szkołach. Są to działania pozytywnie odbierane przez nasze społeczeństwo - mówił prezydent dodając, że wspólnie z dyrektorem oczekuje na dobre wieści z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w sprawie dofinansowania wymiany taboru autobusowego na jeszcze nowocześniejszy niż jest obecnie.

Życzenia i gratulacje dyrekcji i pracownikom MPK przekazali również posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski. W imieniu marszałka województwa podlaskiego życzenia przekazał zastępca dyrektora biura marszałka Juliusz Jakimowicz, a w imieniu radnych sejmiku jego przewodniczący Bogusław Dębski. Okolicznościowe gratulacje przekazała również Dorota Kacprzyk, prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Dyrektor MPK przypomniał, że za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15 lipca 1969 roku, kiedy zostały uruchomione dwie linie autobusowe obejmujące całe miasto i obsługiwane przez 5 autobusów. - Nasza historia to przede wszystkim ludzie, pracownicy i pasażerowie oraz władze, które decydowały o tym, w jakim kierunku i zakresie rozwijał się transport zbiorowy. Od początku jego istnienia w Łomży, w tej branży przewinęło się prawie 500 osób, co pokazuje, że w komunikacji była mała rotacja pracowników – powiedział dyrektor Janusz Nowakowski podkreślając dobre warunki pracy w łomżyńskim MPK.

Uroczystość była okazją do wręczenia różnego rodzaju nagród i odznaczeń. Złotymi Medalami Prezydenta RP za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali: Szczepan Baczewski, Mirosław Białobrzeski, Jan Borawski, Mirosław Brzeziak, Tadeusz Chaberek, Tadeusz Chrzanowski, Jarosław Galiński, Franciszek Gałązka, Robert Gątarski, Mirosław Janczewski, Hanna Kossakowska, Tadeusz Modzelewski, Sławomir Niedźwiedzki, Zbigniew Ostrowski, Halina Pawelczyk, Andrzej Petkowski, Krzysztof Prusiński, Jolanta Świerszcz, Waldemar Węgrowski, Wiesław Zalewski, Krzysztof Zaremba.
Medalami Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej za wieloletnią pracę na rzecz komunikacji miejskiej odznaczeni zostali: Sławomir Dymnicki, Andrzej Gawrych, Jan Górski, Waldemar Jarosik, Paweł Kowalewski, Sławomir Szczech, Zbigniew Świderski.
Przez dyrekota MPK i prezydenta Łomży przyznane zostały również tytuły Przyjaciela Komunikacji Miejskiej.

Uroczystość odbywającą się w Kinie Millenium uświetniły występy artystyczne Aleksandry Śledziewskiej, Adama Kalinowskiego oraz Michała Sawickiego z synem. Obchodom jubileuszu 50-lecia komunikacji miejskiej w Łomży towarzyszą dwudniowe obrady Komisji Promocji IGKM w Hotelu Belfort w Piątnicy.

tekst i foto: UM w Łomży

lomza

Pół wieku komunikacji miejskiej w Łomży [FOTO] komentarze opinie

 • Jast - niezalogowany 2019-10-03 21:40:29

  Pozdrawiam Bigosa !

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 22:43:02

  Pozdrawiam Fasolę po Bretońsku!

 • gość 2019-10-03 22:44:52

  Pozdrawiam kotlet mielony!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 07:08:56

  W tym mieście nikt nie ma problemu ze znalezieniem okazji do odznaczania ludzi, którzy w lepszy już gorszy sposób, za dyrektorskie pensje wykonują swoje obowiązki.

 • Kamil - niezalogowany 2019-10-04 07:51:09

  Pozdrowienia dla fajnej zamyślonej dziewczyny fot. 11

 • gość 2019-10-04 09:29:12

  Skąd zadłużone po zęby miasto weźmie na nowe inwestycje ??? Pewnie z kredytów kolejnych

 • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-10-04 11:07:00

  KONFEDERACJA to Polska Racja Stanu ! .... a nie biznesy obcych państw

 • real - niezalogowany 2019-10-04 11:26:15

  Kilka uwag przy tej okazji. Niedawno wprowadzone małe autobusy - wydaje mi się - są bardzo dobrym rozwiązaniem. Ich wielkość dostosowana jest do potrzeb większości linii, spalają mniej paliwa i nie tarasują ruchu w mieście w takim stopniu jak te duże. Autobusy elektryczne nie są dobrym rozwiązaniem dla Łomży. Owszem, na krótką metę tak, ale kiedy przyjdzie wymieniać w nich akumulatory, to koszty będą bardzo duże. Niepokoi mnie tylko to, że coraz częściej widzę kierowców (i mężczyzn i kobiety) rozmawiających przez cały czas jazdy ze stojącymi obok pasażerami (znajomymi, rodziną). Zwracałem nawet uwagę, ale bez skutku. To stwarza zagrożenie dla pasażerów i powinno być wyeliminowane. Mógłbym podać nawet konkrety, na jakiej linii, którego dnia i o której godzinie, ale myślę, że jednak kierowcy sami się opamiętają, a kierownictwo zwróci na to uwagę swoim pracownikom. Do plusów naszej komunikacji zaliczę jeszcze stosunkowo dobrą punktualność. W sumie jest bardzo dobrze.

 • bekael - niezalogowany 2019-10-04 13:43:24

  A gdzie była Krynicka? Dlaczego jej nie ma na tych zdjęciach?

 • real - niezalogowany 2019-10-04 13:52:41

  Też jestem tą nieobecnością zaniepokojony. Proszę nas uspokoić, że naszej gwieździe sejmowych korytarzy nic złego się nie stało, czuje się dobrze i szykuje kolejne wystąpienie.

 • Gość konik61 - niezalogowany 2019-10-06 12:38:03

  50 lat Gratulacje a medalie dostali za wytrwałość w firmie na pokaz

 • real - niezalogowany 2019-10-06 14:23:41

  Jeszcze kilka propozycji pod rozwagę, aby usprawnić, poprawić i może trochę oszczędzić paliwa. Są one z dużym powodzeniem stosowane w angielskiej komunikacji miejskiej, a przynajmniej w tych miastach, w których byłem. Pierwsza - autobus dojeżdża do przystanku, na którym stoją ludzie, ale nie zatrzymuje się, ponieważ nikt z nich nie macha ręką, że akurat ten autobus go interesuje. Nie zatrzymuje się również dlatego, ponieważ nikt z jadących pasażerów nie nacisnął na czerwony guzik, że chce wysiąść na najbliższym przystanku. A jak jest u nas? Autobus zatrzymuje się na każdym przystanku, bo kierowca nie wie czy ktoś chce wysiąść lub wsiąść. Traci się pieniądze na paliwo, bo każde niepotrzebne zatrzymanie, to zwiększone zużycie paliwa.
  Często bywa tam, że poza godzinami szczytu autobusy maja bardzo mało pasażerów, nie zatrzymują się na przystankach bez potrzeby, więc jadą wcześniej niż na rozkładzie. W tej sytuacji wyznaczone są tam przystanki, na których kierowcy mają obowiązek robić krótkie przerwy w celu wyrównania czasu jazdy do czasu wg rozkładu. Nikt się nie denerwuje, bo wszyscy o tym wiedzą. W Anglii nie ma przepisu nakazującego, aby inni kierowcy umożliwili wyjazd autobusu z zatoki przystankowej. Nie ma przepisu ale jest kultura na ulicach i kierowcy autobusów nie mają z tym problemów. Większość pasażerów jeżdżących stale ma bilety elektroniczne, które doładowują sobie przez internet. Są też tradycyjne bilety miesięczne, ze zdjęciem pasażera, które można kupić w wielu małych sklepach w ciągu kilku minut. Bilety jednorazowe sprzedaje kierowca, który siedzi w zabudowanej kabinie. Pasażer mówi kierowcy jaki chce bilet i wrzuca pieniądze do puszki przymocowanej do kabiny kierowcy. Kierowca naciska na swojej konsoli na odpowiedni bilet, który jest drukowany dla pasażera i który pasażer odrywa z drukarki. W każdym autobusie jest tylko jedno wejście i wyjście, z przodu pojazdu. Niczego to nie blokuje i wszystko odbywa się sprawnie. I na koniec jeszcze jedno. Kierowca autobusu nie czeka z ruszeniem z przystanku do czasu aż wszyscy wejdą do środka. Jeżeli widzi, że są osoby starsze, mniej sprawne ruchowo lub w ogóle niepełnosprawne, to czeka, aż takie osoby zajmą miejsca siedzące, aby nie narażać ich na chodzenie po autobusie w czasie ruchu pojazdu. U nas to pewnie by się to nie przyjęło ze względu na małą kulturę, ale może warto spróbować?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Zatrudnie trenera zajeć

Firma edukacyjna zatrudni trenera do prowadzeni zajęć rozwijających dla dzieci: Czas pracy: godziny popołudniowe i weekendy Wymagania: •..


Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie na wymiar . Wielkość mechanizmu od 50 cm do 300 cm szerokości . Cena rolety zależy od jej wielkości i wybranej tkaniny . W..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Zapraszam na MAKIJAŻ

Zapraszam do zapisów na makijaż 2019/ 2020 Zapisy pazdziernik 19-20 pazdziernika 26-27 pazdziernika Zapisy na listopad 2-3 listopad 9-10 listopad..


KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarej estrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Technolog

OSM Piątnica poszukuje pracownika na stanowisko Technolog. Szczegóły oferty dostępne na stronie www.piatnica.com.pl/kariera


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Praca w biurze (dział

Wraz z rozwojem naszego biura handlowego w Łomży poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. - Jeśli znasz takie programy jak..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"