Łomżyńscy policjanci, po krótkich poszukiwaniach, w których bardzo pomógł pies tropiący, odnaleźli minionej nocy zaginionego krótko wcześniej 72-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Piątnica. Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci.
72-latek wyszedł z domu w niedzielę około godz. 20.00. Kiedy rodzina zauważyła jego zniknięcie rozpoczęła poszukiwania, a gdy do 22.30 nie powrócił do domu, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie Policji. Policjanci, którzy przyjechali z psem tropiącym dość szybko, bo już po 30 minutach odnaleźli mężczyznę w piwnicy opuszczonego budynku, nie więcej niż 400 metrów od własnego domu.
Starszy mężczyzna był wystraszony i bał się wyjść z piwnicy. Policjanci nie mogli wydobyć z niego żadnych informacji, nawet nazwiska czy miejsca zamieszkania. 72-latek nie potrafił także powiedzieć w jaki sposób znalazł się w piwnicy.
Na miejsce wezwany został lekarz, który jednak po przebadaniu mężczyzny nie stwierdził nic niepokojącego. Odnalezionym zaopiekowała się rodzina. Policjanci podkreślają, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że z miejsca zamieszkania oddali się osoba chora czy niepełnosprawna, nalezy jak najszybciej powiadomić Policję. Im wcześniej podjęte zostaną poszukiwania, tym większe szanse na odnalezienie zaginionego.