Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali poszukiwanego 40-latka. Najbliższe sześć miesięcy mężczyzna spędzi w więzieniu.
Mieszkaniec Łomży był poszukiwany przez miejscowy sąd rejonowy, ponieważ jeździł pomimo orzeczonego zakazu sądowego. 40-latek sądził, że bezpieczną przystanią będzie dla niego wiejski dom babci jego partnerki. Niestety dla poszukiwanego, policjanci dopadli go i tam.
Mężczyzna chciał jeszcze ratować swoją beznadziejną sytuację, chowając się pod kołdrą, lecz na nic to się zdało. 40-latek trafi do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.
Podobną interwencję mundurowi z KMP w Łomży mieli też za sobą w przypadku 30-latka, który ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Brawurowa ucieczka przez okno i pobliskie drzewo na niewiele się zdała.
Policjanci przypominają, że każdy, kto ukrywa się przed odpowiedzialnością karną, musi prędzej czy później liczyć się z nieuchronnością zatrzymania. Funkcjonariusze na bieżąco realizują sprawy poszukiwawcze, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny.