Dzisiaj w godzinach popołudniowych łomżyńscy strażacy interweniowali w niecodziennej, ale zarazem bardzo ważnej sprawie. Przybyli oni bowiem na ratunek małemu kotu, który utknął u pułapu dachu jednej z kamienic.
W piątek około godz. 18.00 strażacy z Łomży dostali zgłoszenie o potrzebującym pomocy zwierzęciu. Do interwencji na ul. 3 Maja zadysponowana została jednostka z wozem wyposażonym w podnośnik. Był on niezbędny do uwolnienia młodego kotka, który utknął w pod dachem - na styku rynny, rury spustowej i gzymsu.
Akcja ratunkowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Strażakom udało się wydostać wystraszone zwierzę. Bez ich pomocy kot z pewnością samodzielnie nie wyszedłby z pułapki, w której niespodziewanie się znalazł.