Reklama

Pomogli już tysiącom osób

03/06/2011 10:11

Ponad 16,5 litra krwi oddali dziś uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. W akcji wzięło udział 37 osób.

- To już trzecia w tym roku akcja oddawania krwi w naszej szkole- mówi Lech Śleszyński, opiekun koła PCK w łomżyńskiej "Wecie".- Zawsze cieszy się sporą popularnością, bo nasi uczniowie są świadomi, ile znaczy dar krwi dla kogoś, kto jej potrzebuje.

Chęć pomocy drugiemu człowiekowi potwierdzali uczniowie szkoły. Dzisiejszej zbiórce krwi przyświecało hasło "Uczniowie Wety nie są samotną wyspą na morzu ludzkich cierpień".

W sumie, jak informuje Lech Śleszyński, w ciągu dziesięciu lat uczniowie szkoły oddali 600 litrów krwi. Wielu dawców należy do szkolnego koła PCK, które skupia ok. 70 uczniów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości