Masz zdjęcia z wizyty Jana Pawła II w Łomży? Przynieś je do ratusza!- apeluje łomżyński Urząd Miasta. Miasto chce stworzyć wirtualną galerię dokumentującą wydarzenia sprzed 20. lat.
- Z pewnością wiele osób robiło wtedy zdjęcia, które przechowuje u siebie w albumach, na kliszach fotograficznych, na odbitkach. Zachęcamy wszystkich łomżyniaków do tego, by przesyłali do nas zdjęcia z tamtego okresu, które potem umieścimy w specjalnej galerii na stronie internetowej miasta Łomża. Wspólnie możemy stworzyć zbiór takich zdjęć, który pokaże nam, naszym dzieciom – jak wyglądała wtedy, w czerwcu 1991 roku nasza Łomża- mówi Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi UM w Łomży.
Wystawa ma pokazać wizytę Ojca świętego widzianą oczami łomżyniaków. Młodsze pokolenie tylko z takich archiwalnych zdjęć ma szansę dowiedzieć się, jak wyglądało miasto przed i w czasie pielgrzymki Jana Pawła II.
Zdjęcia można przynosić do ratusza do 3. czerwca. W Punkcie Obsługi Interesanta pracownicy zeskanują fotografię. Zdjęcia dokumentujące wizytę papieża w Łomży można też wysłać elektronicznie na adres ratusz@um.lomza.pl.