Cztery butelki alkoholu próbował ukraść w sobotę jeden z mieszkańców Łomży. Do kradzieży doszło w Kauflandzie. Złodziej pomylił się w obliczeniach wartości towaru i przekroczył granicę, do której czyn zaliczany jest jako wykroczenie dokładnie o 21 złotych. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo.
- Mężczyzna został zatrzymany na próbie kradzieży przez ochroniarzy pracujących w Kauflandzie w sobotę- mówi kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Był pod wpływem alkoholu. Złodziej próbował ukraść cztery butelki alkoholu, warte w sumie 271 złotych. Tym samym o 21 złotych przekroczył grancię, do której czyn kwalifikowany jest jako wykroczenie. Mężczyzna będzie więc odpowiadał za popełnienie przestępstwa.