Policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali wczoraj trzeźwość kierowców. Dwóch skontrolowanych zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Wczorajsze działania prowadzone były w różnych punktach. Mundurowi skontrolowali w sumie 491 kierowców.
- Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł po 5 w Łomży na ulicy Nowogrodzkiej. 36-letni kierowca opla wydmuchał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Tuż po 7, tym razem w Piątnicy Włościańskiej wpadł kierowca skody. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy popełnili wykroczenie, ale stracili prawa jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem - informuje KMP w Łomży.
Reklama
Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.
zdj. KMP w Łomży