Reklama

Porozmawiajmy o łomżyńskim sporcie. Zbliża się debata

13/10/2013 08:13

Niespełna tydzień pozostał do I Łomżyńskiej Debaty o Sporcie. 17 października o godzinie 16.30 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, na zaproszenie organizatorów, którymi są ŁKS 1926 Łomża oraz Samorząd Studencki PWSIP, spotkają się przedstawiciele klubów sportowych, władze miasta, radni, mieszkańcy i wszystkie zainteresowane tematem osoby, by wspólnie przedyskutować problemy toczące łomżyńskie środowisko sportowe i być może znaleźć ich rozwiązanie.

- Miło mi poinformować, że patronat na imprezą objął Pan Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Udział w debacie zapowiadają także łomżyńscy radni oraz część przedsiębiorców. Nasza dyskusja ma charakter otwarty, każdy mieszkaniec Łomży ma okazję zabrać głos w tym bardzo ważnej dla Naszego miasta sprawie przesyłając jedynie na adres mailowy sport.lomza@wp.pl swoje imię i nazwisko - zapowiada Łukasz Uściłowski z zarządu ŁKS 1926 Łomża.

Głównym celem debaty jest naświetlenie fatalnej sytuacji łomżyńskiego sportu zarówno na poziomie dzieci i młodzieży, jak też sportu seniorskiego.

Reklama

- Za pośrednictwem spotkania na PWSiP chcemy zjednoczyć wszystkie Kluby Sportowe i wspólnie przekonywać łomżyńską opinię publiczną o wadze sportu i aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat, o problemach z jakimi borykają się kluby sportowe w naszym mieście oraz walorach promocyjnych jakie daje Łomży rywalizacja Klubów Sportowych na poziomie seniorskim (jeden z najbardziej efektywnych czynników wpływający na rozpoznawanie miast i regionów wg Polskiej Organizacji Turystycznej) - przekonuje Uściłowski.

Jego zdaniem, należy zrobić wszystko, aby łomżyński sport funkcjonował na godnym poziomie, adekwatnym do możliwości i potencjału jaki daje talent łomżyńskich sportowców, zapału i wiedzy trenerów oraz bazy sportowej jaką dysponuje Łomża. Sukcesem debaty będzie wywołanie dyskusji w społeczności lokalnej na temat problemów, które gnębią całe środowisko sportu.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę, że za sprawą jednej dyskusji nie zmienimy prawdopodobnie obecnego stanu rzeczy. Mamy jednak nadzieję, że będzie to impuls, który skłoni kluby sportowe w Łomży do dalszych wspólnych działań na rzecz zmiany obecnego fatalnego stanu rzeczy - przyznają organizatorzy debaty.

Zależy im, aby mieszkańcy Łomży zdawali sobie sprawę, że alternatywą dla miasta bez sportu jest rozwój różnego rodzaju patologii wśród młodzieży, zwiększenie odsetka chorób i wad w rozwoju fizycznym wynikających z braku kreowania i nacisku na aktywny i zdrowy tryb życia. W końcu miasto bez sportu na poziomie seniorskim to miasto, gdzie trudniej zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu bądź rekreacji. Sport seniorski świadczy też o poziomie rozpoznawalności Łomży w regionie i kraju oraz jest faktycznym zobrazowaniem rozwoju bądź stagnacji miasta.

Reklama

- Nie oczekujemy, że wydatki na sport w Łomży będą na najwyższym poziomie w kraju, ale mamy prawo i obowiązek domagać się zbliżonych nakładów na sport w stosunku do tego ile wydają zbliżone wielkością do Łomży miasta z terenów Polski Wschodniej. Liczymy na udział w dyskusji mieszkańców Naszego miasta. Omawiany problem nie dotyczy pojedynczego Klubu lecz całego środowiska sportowego i może ważyć na dalszym losie i istnieniu łomżyńskiego sportu - dodaje Uściłowski.

Portal MyLomza.pl, wspólnie z innymi łomżyńskimi redakcjami, objął patronat medialny nad tym wydarzeniem, dzięki czemu będzie ono u nas obszernie relacjonowane. Wspólnie z organizatormami zachęcamy jednak naszych Czytelników do czynnego udziału w debacie już w najbliższy czwartek 17 października.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości