Reklama

Poseł: Po likwidacji OKE- Łomża do Mazowsza!

15/02/2011 12:21

Likwidacja OKE w Łomży będzie dla nas sygnałem do przeprowadzenia referendum w Łomży, dotyczącym przyłączenia Ziemi Łomżyńskiej do Mazowsza - ostrzega poseł Lech Kołakowski w Liście Otwartym, który przekazał wojewodzie podlaskiemu Maciejowi Żywno.

Poseł Kołakowski wystosował do wojewody Macieja Żywno list, w którym otwarcie protestuje przeciw zamiarom przeniesienia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży do Białegostoku.

"To kolejne działanie Wojewody Podlaskiego obniża status Łomży, i tak już stracony po ostatniej reformie administracyjnej kraju, wywołując kolejne konflikty między Łomżą a Białymstokiem"- pisze poseł.

Kołakowski podkreśla, że po likwidacji OKE, pracę straci kilkaset osób: "Po utracie statusu miasta wojewódzkiego, to kolejny zamach na status Łomży i pogłębianie istniejącego tu ogromnego bezrobocia: przeniesienie siedziby OKE do Białegostoku spowoduje utratę miejsc pracy aż 200 osób! I za to właśnie Pan będzie odpowiedzialny."

Reklama

Poseł przypomina, że w ostatnich latach Białystok starał się już o zlikwidowanie w Łomży delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Poczty Polskiej, Ruchu-u i szpitala zakaźnego. Informuje, że likwidacja OKE będzie sygnałem do przeprowadzenia referendum w sprawie przyłączenia Łomży do Mazowsza.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości