Reklama

Posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś pierwszy raz z mównicy sejmowej. O czym mówiła? [VIDEO]

20/12/2023 11:49

Sejm wczoraj opowiedział się za powołaniem komisji śledczej do spraw afery wizowej. Komisja zajmie się wszelkimi nieprawidłowościami, nadużyciami czy zaniechaniami w zakresie legalizacji pobytu na terenie RP. Głos w dyskusji zabrała posłanka z Łomży Alicja Łepkowska-Gołaś. O czym mówiła?

Wczoraj w Sejmie posłowie zajęli się  m.in.  sprawozdaniem komisji o projekcie uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium RP w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r.  

- Kupowanie wiz na bazarach to jawne naruszenie prawa i poważne przestępstwo, które nie może pozostać bezkarne. Ludzkie życie zostało wycenione w sposób haniebny i uwłaczający wszelkiej godności. W tym samym czasie jedni umierali na granicy, kiedy innym wystarczył zasobny portfel. Sytuacja na granicy odbiła się również na podlaskich mieszkańcach i przedsiębiorcach. To mieszkańcy podlaskich wsi i miasteczek wzięli moralną odpowiedzialność za ludzi. To polscy przedsiębiorcy zamykali firmy przez strefę zamkniętą, a hipokryci zamieszani w aferę wizową wpuszczali tylnymi drzwiami bez sprawdzenia - mówiła wczoraj z mównicy sejmowej posłanka Łepkowska-Gołaś.

Reklama

Ostatecznie posłowie przegłosowali uchwałę w sprawie powołania komisji śledczej. Za głosowało 259 posłów. Przeciwko opowiedziało się 79 osób, a jedna się wstrzymała od głosu.

Według Eurostatu, w ciągu trzech ostatnich lat nasz kraj ściągnął blisko 2 mln nowych pracowników spoza UE.


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości