24 strażaków oraz 6 policjantów szukało 61-letniego mężczyzny ze Zbójnej. Strażacy zauważyli go, kiedy błąkał się na gminnej drodze.
W środę (15.02) strażacy odnaleźli błąkającego się 61-latka. Dzień wcześniej zaginął on w Zbójnej.
- Po rozpoczęciu poszukiwań jeden z zastępów strażackich na drodze gminnej Zbójna – Osowiec zauważył błąkającego się mężczyznę. Po rozmowie z nim ustalono, że jest to osoba poszukiwana od wczoraj. Wyziębiony mężczyzna został zabrany na miejsce koncentracji, a następnie przekazany przybyłemu na miejsce działań zespołowi ZRM - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Obrycki, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.
Reklama
W poszukiwaniach mężczyzny uczestniczyło łącznie 24 strażaków oraz 6 policjantów.
Jednocześnie mł. bryg. Arkadiusz Obrycki apeluje o empatię:
- Okres zimowy dla osób bezdomnych, samotnych, starszych czy nieporadnych życiowo, a także tych pod wpływem alkoholu jest szczególnie niebezpieczny. Niskie temperatury powodują, że są one bardziej niż w innych porach roku narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego, nie bądźmy obojętni widząc osoby błąkające się, które mogą potrzebować pomocy. Odpowiednia reakcja może uratować im życie.
Reklama
Wystarczy zadzwonić na nr alarmowy 112.
Źródło: Komenda Miejska PSP w Łomży