Reklama

Potrącenie rowerzysty w centrum Łomży. 15-latek w szpitalu [FOTO]

03/11/2021 20:12

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj wieczorem w centrum Łomży. Nastoletni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowo–dostawczy przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Pana Tadeusza. Na skutek doznanych obrażeń chłopiec został zabrany do szpitala.

Około godz. 19.30 łomżyńskie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Pana Tadeusza. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że młody rowerzysta został potrącony na przejeździe dla rowerów przez citroena berlingo.

Według świadków nastolatek wpadł wprost pod rozpędzony auto, które w odróżnieniu od innych pojazdów nie zatrzymało się przed przejściem dla pieszych i równoległym przejazdem dla rowerów. Siła uderzenia rozerwała rower dosłownie na pół. Ster i przednie koło znalazło się na przeciwległym pasie ruchu.

Reklama

Ulica Sikorskiego w obu kierunkach została zablokowana. Na skutek doznanych obrażeń chłopiec został zabrany do szpitala.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierowca citroena jadąc prawym pasem od ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Aleja Legionów nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na drodze dla rowerów 15-letniemu rowerzyście, który jechał w kierunku ulicy Kopernika - przekazuje podkomisarz Justyna Janowska z z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości