Reklama

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży: "Te rośliny omijaj z daleka"

22/07/2023 13:57

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży opublikowała w mediach społecznościowych gatunki roślin silnie toksycznych. Sprawdź rośliny szkodliwe dla naszego organizmu.

Wiele popularnych w Polsce roślin, które często mamy w ogrodach lub możemy zetknąć się z nimi na łące, w parku czy lesie, ma toksyczne właściwości. W wielu przypadkach możemy nie zdawać sobie nawet z tego sprawy, bo kierujemy się ich pięknym wyglądem czy zapachem. Niestety to może być bardzo zdradliwe - informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.

 

Poniżej gatunki roślin szkodliwych dla organizmu.

KONWALIA MAJOWA

Konwalia to niewielka roślina o białych kwiatach w kształcie dzwonków. Jest polską rośliną rodzimą, występuje najczęściej w lasach, ale również jest hodowana w ogrodach.

Reklama

CIS POSPOLITY

Cis pospolity jest zimozielonym iglastym drzewem lub krzewem z rodziny cisowatych. W Polsce jest popularną rośliną ozdobną, uprawianą w parkach i ogrodach. 

POKRZYK WILCZA JAGODA

Pokrzyk wilcza jagoda zwana jest również belladonną, wilczą jagodą czy wilczą wiśnią. Jest to roślina dziko żyjąca, jak również uprawiana na terenie Polski, szczególnie w południowej części kraju. Objęta jest ochroną. 

SZALEJ JADOWITY

Szalej jadowity to wieloletnia, silnie trująca roślina. Zwana również cykutą.

Reklama

źródło: facebook.com/PowiatowaStacjaSanitarno-EpidemiologicznawŁomży
zdj. główne: pixabay

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości