Za tydzień uczniowie klas 1-3 podstawówek wrócą do szkół. O takiej decyzji rządu poinformował na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
- Ważąc wszystkie za i przeciw, opierając się też na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej "nieśmiałym", który możemy wykonać, a który nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie stacjonarnej w klasach I-III od 18 stycznia - poinformował na poniedziałkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.
Starsi uczniowie będą nadal mieć lekcje online.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dodał, że przed 18 stycznia nauczyciele zostaną przetestowani na koronawirusa.
Wszystkie inne obostrzenia, które obowiązują od 28 grudnia zostały przedłużone. Pierwotnie miały obowiązywać do 17 stycznia.