Reklama

Powstaną nowe miejsca pracy

23/02/2011 11:02

Kilkadziesiąt osób więcej, niż była o tym mowa jesienią, będzie mogło skorzystać ze staży i inych form pracy dotowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. "Pośredniak" otrzymał 485 tys. złotych więcej, niż zakładał to pierwotny plan na ten rok.

Dyrektor PUP, Mieczysław Bieniek informuje, że dzięki dodatkowym pieniądzom, łomżyński urząd pracy będzie mógł wysłać na staże 50 osób więcej. Dla dwóch osób więcej znajdą się też pieniądze na założenie własnej firmy.

W sumie oznacza to, że na staże ma w tym roku szansę 155 łomżyniaków, a na założenie własnej działalności - 37 osób. To znacznie mniej niż w ubiegłych latach. W porównaniu z poprzednim rokiem, PUP ma aż dwie trzecie pieniędzy mniej. Dodatkowe 485 tys. złotych to w zasadzie kropla w morzu potrzeb. Przy tak okrojonym budżecie ważna jest jednak każda złotówka, dzięki której bezrobotni mogą znaleźć zatrudnienie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama