Reklama

Powstanie pięć nowych murali w Nowogrodzie

25/01/2025 08:46

Fundacja Adama Chętnika od trzech lat organizuje "Festiwal na wzgórzu, nad rzeką" podczas którego zdolni artyści ozdabiają budynki Nowogrodu muralami nawiązującymi do kultury i tradycji kurpiowskiej.

Od kilku lat Nowogród jest stolicą murali inspirowanych Kurpiami. Do ten pory w mieście powstało ich osiem, a ich twórcami byli między innymi NeSpoon, Mona Tusz, Arkadiusz Andrejkow, Sumeart, Szyman i Michał Mroczka. 

Jak wynika z zapowiedzi Katarzyny Chętnik, prezesa zarządu Fundacji Adama Chętnika w tym roku podczas 3 edycji "Festiwalu na wzgórzu, nad rzeką" powstanie kolejnych 5 malowideł.

Będą one inspirowane aktywnością, postacią, działalnością i zainteresowaniami Adama Chętnika. Będzie to połączenie tradycji z nowoczesnością- zapowiedziała prawnuczka wybitnego etnografa. 

Reklama

Festiwal odbędzie się w dniach 21-28 czerwca w Nowogrodzie. Dla gości, mieszkańców i turystów przygotowano wiele atrakcji.

Mamy wiele pomysłów. W poszczególne dni zorganizujemy dedykowane warsztaty i zajęcia poświęcone różnym dziedzinom zainteresowań Adama Chętnika. Będziemy omawiać książkę "Pożywienie Kurpiów" i tego samego dnia będą warsztaty adekwatne do tego tematu. Zajęcia poprowadzą twórcy ludowi. Na pewno będzie wykład na temat starych instrumentów muzycznych i warsztat tańca ludowego. Przygotujemy wiele niespodzianek, o tym mogę zapewnić.  Będą to ciekawe propozycje zarówno dla młodzieży, jak i  dla seniorów - zdradziła Katarzyna Chętnik.

Reklama

Podobnie jak przed rokiem podczas festiwalu odbędą się także wybory "Kurpiowskiej Miss Senior".

 

Źródło: Katarzyna Aniela Chętnik Aktualizacja: 25/01/2025 10:41
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości