Reklama

Pożar auta w garażu w Janowie. Jedna osoba w szpitalu [FOTO]

23/01/2025 08:06

W czwartkowy poranek, na jednej z ulic w miejscowości Janowo w gminie Łomża, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Około godziny 7 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu.

Jak relacjonuje st. kpt. Paweł Leszczyński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w garażu zapaliło się auto, w którym znajdowała się butla z gazem LPG. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, którzy za pomocą wyciągarki usunęli auto z garażu, udało się uniknąć większego zagrożenia. Mimo to ogień uszkodził sufit i okna budynku.

Właściciel pojazdu jeszcze przed przyjazdem służb próbował samodzielnie ugasić pożar, niestety doznał oparzeń rąk i głowy. Poszkodowany został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia.

Reklama

Na ten moment trudno oszacować dokładne straty materialne. W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy jednostki straży pożarnej: dwie z JRG Łomża oraz jedna z OSP Stare Kupiski.

Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć większych zniszczeń, a sytuacja została szybko opanowana.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/01/2025 08:44
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości