W czwartkowy poranek, na jednej z ulic w miejscowości Janowo w gminie Łomża, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Około godziny 7 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu.
Jak relacjonuje st. kpt. Paweł Leszczyński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w garażu zapaliło się auto, w którym znajdowała się butla z gazem LPG. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, którzy za pomocą wyciągarki usunęli auto z garażu, udało się uniknąć większego zagrożenia. Mimo to ogień uszkodził sufit i okna budynku.
Właściciel pojazdu jeszcze przed przyjazdem służb próbował samodzielnie ugasić pożar, niestety doznał oparzeń rąk i głowy. Poszkodowany został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia.
Na ten moment trudno oszacować dokładne straty materialne. W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy jednostki straży pożarnej: dwie z JRG Łomża oraz jedna z OSP Stare Kupiski.
Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć większych zniszczeń, a sytuacja została szybko opanowana.