Reklama

Pożar lasu koło Łomży. Synoptycy ostrzegają [FOTO]

04/05/2026 10:36

To nie była spokojna majówka dla strażaków, którzy 4 maja obchodzą swoje święto. Dzień wcześniej, w miejscowości Orlikowo w powiecie łomżyńskim, wybuchł pożar lasu. Strażakom udało się opanować sytuację. Niestety, w okolicznych lasach jest bardzo sucho, a ryzyko kolejnych pożarów jest bardzo wysokie.

Wielu z nas w długi weekend majowy odpoczywało, jednak dla strażaków z pobliskich OSP był to pracowity czas. Wszystko za sprawą wysokich temperatur i suszy. W takich warunkach o pożar, niestety, nie trudno. Wcześniej informowaliśmy o pożarze murowanego domu jednorodzinnego w miejscowości Dzierzgi (gmina Nowogród). W niedzielę (3 maja) doszło w powiecie łomżyńskim do innego, groźnego zdarzenia.

O godz. 11:53 strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze lasu w liczącej około trzystu mieszkańców miejscowości Orlikowo. Na miejscu pracowali strażacy z OSP KRSG Jedwabne, we współpracy z JRG Łomża oraz OSP KRSG Przytuły. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Reklama

Ostatnie dni upływają nam pod znakiem wysokich temperatur i słonecznego nieba. Jest bardzo sucho, deszczu nie ma prawie wcale. Niestety, takie warunki sprzyjają rozwijaniu się pożarów. Na trudną sytuację w lasach województwa podlaskiego zwraca uwagę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W najnowszym komunikacie dotyczącym zagrożenia pożarowego, Łomża i powiat łomżyński oznaczone są na czerwono, a synoptycy ryzyko wystąpienia pożaru w tutejszych lasach określają jako „bardzo wysokie”. Warto więc uważać i pamiętać o tym, jeśli w najbliższym czasie mamy w planach spacer po lesie. Jeśli z kolei widzimy pożar w lesie, powinniśmy bezzwłocznie zawiadomić straż pożarną.

Źródło: OSP KRSG Jedwabne / IMGW Aktualizacja: 12/05/2026 10:10
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości