Kilkanaście ton siana i słomy spłonęło w pożarze, jaki wybuchł dziś w nocy w miejscowości Kownaty w gm. Piątnica. Dyżurny łomżyńskiej straży pożarnej zgłoszenie o pożarze otrzymał kilka minut przed pierwszą w nocy. Ogień był tak duży, że strażacy do tej pory dogaszają zgliszcza.
Pożar objął drewnianą stodołę i część stojącej obok, murowanej obory- informuje st. bryg. Jan Chludziński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
Do Kownat wyjechało dziesięć jednostek straży. Przy ugaszaniu pożaru przez całą noc pracowało 41 strażaków.
W stodole znajdowało się kilkanaście ton siana i słomy, których ugaszanie trwało do rana. Wg oceny właściciela zabudowań, ogień wyrządził straty na ok. 40 tys. złotych.