Praca magisterska Kingi Rejmer, absolwentki Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. dra Jana Zygmunta Robla za rok akademicki 2019/2020.
Nagroda imienia Dra Jana Zygmunta Robla została ustanowiona przez Radę Naukową Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie w 1992 r. Przyznaje się ją corocznie za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską, licencjacką lub dyplomową w dziedzinie nauk sądowych. Jej celem jest popularyzacja nauk sądowych, szczególnie zagadnień współczesnej kryminalistyki, chemii, toksykologii, biologii, genetyki, psychiatrii i psychologii sądowej, a także rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz promocji autorów najciekawszych prac z tych dyscyplin.
W tym roku kapituła przyznała dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Autorką jednej z wyróżnionych prac jest Kinga Rejmer, absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Uniwersytetu w Białymstoku. Praca pt. „Analiza organicznych i nieorganicznych materiałów malarskich metodami spektroskopii oscylacyjnej” obroniona na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku była przygotowana pod kierunkiem dr hab. Aliny T. Dubis, prof. UwB i dr Ewy Cieszyńskiej.