Reklama

Niszczenie materiałów wyborczych. Policja zna już 6 sprawców

21/05/2025 13:57

Łomżyńska policja prowadzi obecnie 15 postępowań dotyczących zniszczenia materiałów wyborczych. Sprawy mają związek z incydentami, do których dochodziło w trakcie trwającej kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Kampania wyborcza to okres, który motywuje do działania wiele osób. Nie wszyscy jednak angażują się w pracę na rzecz swojego kandydata. Niektórzy, pod wpływem emocji, a czasem z niechęci wobec innych kandydatów, prowadzą negatywną kampanię, niszcząc plakaty, banery i inne materiały wyborcze.

W Łomży najgłośniejszym przypadkiem był pracownik MPGKiM, który w godzinach pracy, ubrany w kurtkę z logo pracodawcy, zniszczył materiały reklamujące Rafała Trzaskowskiego. Inne przypadki zniszczeń, które miały miejsca między innymi w Nowogrodzie i Łomży nagłaśniała posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.

Reklama

Tuż przed pierwszą turą wyborów zwróciliśmy się do Komendy Miejskiej Policji w Łomży z pytaniem o liczbę spraw prowadzonych w związku z niszczeniem banerów i innych materiałów wyborczych. Dziś uzyskaliśmy odpowiedź.

– Komenda Miejska Policji w Łomży prowadzi 15 postępowań wyjaśniających w sprawach o wykroczenie w związku z kampanią wyborczą. Sześciu sprawców zostało wykrytych i przeciwko nim skierowano wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Łomży. Nad pozostałymi sprawami policjanci wciąż pracują – informuje asp. szt. Karolina Wojciekian, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Za niszczenie plakatów i banerów wyborczych grozi kara grzywny do 5000 złotych. Nieopłaconą karę grzywny sąd może zamienić na karę aresztu.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca. Zmierza się w niej Rafał Trzaskowski, który zdobył największe poparcie w I turze, z Karolem Nawrockim.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2025 14:00
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama