Reklama

Prezydent chce współpracy z przedsiębiorcami

21/02/2011 14:55

Zagospodarowanie łomżyńskiej starówki, specjalna strefa ekonomiczna, wspólne spotkania z zewnętrznymi inwestorami oraz wzajemna współpraca- takie tematy poruszył dziś prezydent Mieczysław Czerniawski i członkowie rady Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej. Już 7 marca prezydent chce spotkać się ze wszystkimi przesiębiorcami z miasta.

Tematem rozmów prezydenta i członków ŁIP-H było m.in. zagospodarowanie starówki. Izba Przemysłowo- Handlowa poinformowała, że złożyła do Rady Miasta pismo dotyczące zmniejszenia odległości lokali, w których podaje się alkohol od obiektów chronionych o 20 metrów.

Ze strony prezydenta padło zaś zapewnienie, że w najbliższym czasie w Urzędzie Miasta powstanie wydział obsługi inwestora.

- Prezydent Mieczysław Czerniawski zadeklarował, że nie wyobraża sobie swojej pracy bez współpracy z przedsiębiorcami - informuje Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.

Reklama

Prawdopodobnie w marcu podpisany zostanie list intencyjny w sprawie utworzenie w Łomży i na terenach gmin Łomża i Piątnica podstrefy Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydent zapewnił, że zamierza wysłuchać opinii łomżyńskich przedsiębiorców w jakim kierunku ta podstrefa miałby się rozwijać i funkcjonować - dodaje Czech.

Kolejne spotkanie, z szerokim gronem przedsiębiorców, nie tylko tych zrzeszonych w ŁIP-H ma odbyć się 7. marca. Kilka dni później, 11 marca, w Łomży ma zaś odbyć się spotkanie przedstawicieli wszystkich izb przemysłowych z terenu naszego województwa. Ma być poświęcone rozwojowi gospodarczemu zachodniej części naszego województwa.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama