Reklama

Prezydent Czerniawski: MOSiR potrzebuje menadżera

23/08/2011 11:37

- MOSiR potrzebuje menedżera (...) który będzie organizatorem wielu imprez– mówi prezydent Łomży, Mieczysław Czerniawski. Takim menadżerem miałby zostać zastępca dyrektora Zbigniewa Sasinowskiego, kierującego Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży. Pierwszym krokiem do jego powołania będzie natomiast zmiana statutu ośrodka.

Nowym statutem MOSiR-u łomżyńscy radni mają zająć się 31 sierpnia.

Proponowane zmiany dotyczą m.in. ściślejszej współpracy z organizacjami sportowymi i kulturalnymi. Baza MOSiR-u- m.in. dwa baseny, stadion, skatepark przy ul. Konstytucji 3 Maja, siłownie na wolnym powietrzu i boisko Orlik 2012, miałyby być udostępniane zgodnie z zapotrzebowaniem społecznym.

Prezydent Mieczysław Czerniawki proponuje też powołanie zastępcy ośrodka.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może być tylko zarządcą i pracować od godz. 8.00 do 16.00, musi mieć również dobrego menedżera, który będzie organizatorem wielu imprez- mówi.

Reklama

Wszystko przez to, że obiekty, którymi zarządza MOSiR, nie przynoszą wpływów do budżetu miasta, trzeba je dofinansowywać. Tymczasem, zdaniem prezydenta, wszystkie możliwości, jakie dają nowoczesne obiekty, nie zostały jeszcze do końca wykorzystane. Być może miałoby to zmienić właśnie powołanie menadżera- zastępcy.

Nowością ma być też zmiana sposobu gospodarowania pieniędzmi w ośrodku.

- Zgodnie z nowym statutem, środki finansowe pozyskane z działalności gospodarczej MOSiR będzie odprowadzał do budżetu miasta (wcześniej miał przeznaczać je „wyłącznie na realizację celów  statutowych”)- informuje w komunikacie prasowym Anna Sobocińska, rzecznik prasowy łomżyńskiego ratusza.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości