Dziś w Hali Kultury w Łomży, odbyły się wzruszające uroczystości, podczas których 32 pary zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski.
Jubilaci, w otoczeniu swoich rodzin – dzieci, wnuków i zaproszonych gości – z dumą przyjęli medale, będące symbolem ich trwałego i szczęśliwego małżeństwa. Uroczystość była doskonałą okazją, by przypomnieć o wartościach, które stanowią fundament udanego związku. Wzajemny szacunek, cierpliwość i umiejętność pokonywania życiowych trudności to klucz do szczęścia, o czym świadczą 50-letnie staże małżeńskie uhonorowanych par.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łomży, Ewa Nowakowska, podkreśliła, że Złote Gody to nie tylko osobiste święto, ale również przykład dla młodszych pokoleń.
- Wieloletnim wspólnym życiem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. To właśnie dlatego jubileusz złotych godów cieszy się takim poważaniem i szacunkiem społecznym. – mówiła, zwracając się do jubilatów.
Prezydent Mariusz Chrzanowski, gratulując dostojnym jubilatom, zwrócił uwagę na siłę i wartość słów wypowiedzianych ponad pół wieku temu.
- To lekcja nauki dla naszych pokoleń. Państwo poprzez trwałość związku małżeńskiego pokazujecie, że czasami nawet jeżeli dochodzi do jakichś nieporozumień odmiennych zdań, kłótni, to w życiu jesteśmy w stanie to wszystko przezwyciężyć, ale potrzebna jest do tego miłość – zaznaczył prezydent.
Reklama
Uroczystość, podzielona na dwie tury, uświetniła swoim występem łomżyńska wokalistka Agnieszka Żemek-Pawczyńska, której repertuar wprowadził gości w wyjątkowy nastrój. Poza oficjalną częścią nie zabrakło symbolicznej lampki szampana i pysznego tortu, które dodatkowo podkreśliły radosny charakter wydarzenia.
Poniżej znajduje się lista uhonorowanych par oraz fotorelacja z drugiej tury uroczystości, która odbyła się o godzinie 12:00.
Uroczystości Złotych Godów z godziny 10: