Reklama

Prezydent Łomży uhonorował pary obchodzące Złote Gody [FOTO]

30/08/2025 14:02

Dziś w Hali Kultury w Łomży, odbyły się wzruszające uroczystości, podczas których 32 pary zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski.

Jubilaci, w otoczeniu swoich rodzin – dzieci, wnuków i zaproszonych gości – z dumą przyjęli medale, będące symbolem ich trwałego i szczęśliwego małżeństwa. Uroczystość była doskonałą okazją, by przypomnieć o wartościach, które stanowią fundament udanego związku. Wzajemny szacunek, cierpliwość i umiejętność pokonywania życiowych trudności to klucz do szczęścia, o czym świadczą 50-letnie staże małżeńskie uhonorowanych par.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łomży, Ewa Nowakowska, podkreśliła, że Złote Gody to nie tylko osobiste święto, ale również przykład dla młodszych pokoleń. 

Reklama

- Wieloletnim wspólnym życiem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. To właśnie dlatego jubileusz złotych godów cieszy się takim poważaniem i szacunkiem społecznym. – mówiła, zwracając się do jubilatów.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, gratulując dostojnym jubilatom, zwrócił uwagę na siłę i wartość słów wypowiedzianych ponad pół wieku temu.

- To lekcja nauki dla naszych pokoleń. Państwo poprzez trwałość związku małżeńskiego pokazujecie, że czasami nawet jeżeli dochodzi do jakichś nieporozumień odmiennych zdań, kłótni, to w życiu jesteśmy w stanie to wszystko przezwyciężyć, ale potrzebna jest do tego miłość  – zaznaczył prezydent.

Reklama

Uroczystość, podzielona na dwie tury, uświetniła swoim występem łomżyńska wokalistka Agnieszka Żemek-Pawczyńska, której repertuar wprowadził gości w wyjątkowy nastrój. Poza oficjalną częścią nie zabrakło symbolicznej lampki szampana i pysznego tortu, które dodatkowo podkreśliły radosny charakter wydarzenia.

Poniżej znajduje się lista uhonorowanych par oraz fotorelacja z drugiej tury uroczystości, która odbyła się o godzinie 12:00.

Uroczystości Złotych Godów z godziny 10:

  1. Ebner Witold Piotr i Elżbieta zd. Stankiewicz zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 31 sierpnia 1974 roku w Łomży. 
  2. Fabiś Andrzej i Elżbieta Grażyna zd. Frączkowska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 28 września 1974 roku w Grajewie. 
  3. Giszterowicz Lech i Stanisława zd. Kurkowska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 19 października 1974 roku w Piątnicy. 
  4. Górski Witold i Elżbieta zd. Iwan zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 6 lipca 1974 roku w Szubinie. 
  5. Jabłoński Zygmunt i Janina Zenobia zd. Jabłońska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 12 października 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem. 
  6. Kamiński Janusz i Janina Teresa zd. Pytel zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 1 czerwca 1974 roku w Łomży. 
  7. Kania Zbigniew i Bożena zd. Pachucka zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 14 kwietnia 1974 roku w Łomży. 
  8. Kijewski Jan i Grażyna Anna zd. Janczak zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 16 lutego 1974 roku w Łomży. 
  9. Konopka Kazimierz i Alicja zd. Ustaszewska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 7 września 1974 roku w Łomży. 
  10. Kopańczyk Tadeusz i Jadwiga zd. Mieczkowska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 15 czerwca 1974 roku w Łomży. 
  11.  Korczyński Ryszard Michał i Jadwiga zd. Pływaczewska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 14 grudnia 1974 roku w Łomży. 
  12.  Koryszewski Józef i Teresa zd. Borawska zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 1 czerwca 1974 roku w Radziłowie. 
  13. Kosakowski Mieczysław i Alicja Janina zd. Prokop zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński w 1974 roku w Łukowie. 
  14. Kowalewski Wojciech i Krystyna zd. Gryglik zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński zawarty w dniu 6 kwietnia 1974 roku w Piątnicy. 
  15. Kozikowski Witold i Monika zd. Żerańska  zamieszkali w Łomży i potwierdzili swój związek małżeński  w dniu 8 czerwca w 1974 roku w Łomży. 
  16. Kozłowski Andrzej Ignacy i Elżbieta Teresa zd. Wróblewska zamieszkali w Łomży i swój związek małżeński zawarty w dniu 14 kwietnia 1974 roku w Łomży. 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/08/2025 14:07
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości