Anna Sobocińska, dotychczasowa dziennikarka Radia Nadzieja została rzecznikiem prasowym prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.
"Pani Anna Sobocińska spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na w/w stanowisko. Ukończyła Uniwersytet w Białymstoku na Wydziale Historyczno - Socjologicznym uzyskując tytuł magistra. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, w tym wieloletnie doświadczenie na stanowisku dziennikarza radiowego. Współpracowała z lokalną telewizją przy tworzeniu programów informacyjnych oraz z portalem internetowym"- czytamy w uzasadnieniu do wyników konkursu, opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej.
Do tej pory Anna Sobocińska pracowała w lokalnej rozgłośni Radio Nadzieja. Nowe obowiązki- rzecznika prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, zacznie pełnić od 1. sierpnia.
W BIP pojawiła się też informacja o rozstrzygniętym konkursie na stanowisko Specjalisty ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Konkurs wygrał Wawrzyniec Kłosiński, dotychczasowy asystent medialny prezydenta Czerniawskiego, a wcześniej byłego prezydenta Brzezińskiego.
Wawrzyniec Kłosiński, jak informuje ratusz, "ukończył Technikum Rolnicze w Marianowie.
Posiada ponad trzydziestoletni staż pracy, w tym kilkuletni w administracji samorządowej.
Od wielu lat działa społecznie w różnych organizacjach społecznych między innymi: pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz jest członkiem Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka”, Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, Związku Harcerstwa Polskiego".
Z chwilą objęcia obowiązków specjalisty, Wawrzyniec Kłosiński zwolni prawdopodobnie stanowisko asystenta medialnego prezydenta Łomży.